Z dwoma zdobytymi medalami – jednym w konkurencji indywidualnej i jednym w zespołowej wróciła do kraju reprezentacja ratowników KWK BOBREK-PIEKARY z Międzynarodowych Zawodów Zastępów Górniczych IMRC Russia 2018. W konkurencji mechaników na aparat ucieczkowy R30 srebrny medal zdobył Marek Jabłoński. Cała drużyna wywalczyła brąz w tzw. sztafecie ratowniczej. Tym samym nasi ratownicy po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej światowej czołówki!

Przypomnijmy, że najlepsi ratownicy świata rywalizowali w rosyjskim Ekaterinburgu od 22 do 29 września w sześciu konkurencjach zespołowych i dwóch mechanicznych. Podczas IMRC 2018 (International Mines Rescue Competition) rywalizowały ze sobą zespoły ratownicze z Ukrainy, Kanady, Chin, Australii, Kolumbii, Indii, Kazachstanu, Polski, Rosji, Słowacji, Turcji i Zambii.

- Jesteśmy niezmiernie dumni z kolejnego sukcesu naszych ratowników. Staramy się zapewnić im jak najlepsze możliwości rozwoju. Bezpieczeństwo w kopalni Bobrek-Piekary jest i będzie naszym priorytetem. Ta ekipa jest jego gwarantem – mówi Grzegorz Wacławek, prezes Węglokoksu Kraj.

Reprezentacja z KWK Bobrek potwierdziła, że należy do ścisłej światowej czołówki. W 2014 r. zostali mistrzami świata po zawodach organizowanych w Polsce. Dwa lata później w Kanadzie zajęli pierwsze miejsce w gaszeniu podziemnego pożaru.

W skład medalowej drużyny weszli: Grzegorz Kaleja, Adam Mazgaj, Tomasz Ciupa, Mateusz Jasiński, Michał Krasuski, Robert Szwajcok, Marcin Kaczmarczyk, Marek Jabłoński.

Sponsorami wyjazdu ratowników na Mistrzostwa były:

WĘGLOKOKS SA
CZW WĘGLOZBYT S.A.
EICKHOFF
GULMECH
BOT
SPOŁEM
FAMUR
PGB
ELITEL
RASTAR
BZUG
BEPRIŻ STREFA
VASCO
SIKORA
MEDEX
JW Sp. z o.o.
CIECH
PUMAR
IMEX-PIECHOTA
JADWIGA KOWALSKA PHU JAGODA
MIFAMA OPA CARGO
SOBIANEK
DILTECH DILLING KRZYSZTOF
MIASTO BYTOM
MIASTO PIEKARY ŚLĄSKIE

 

 

 

 

media

sidebar3

sidebar3