Złożeniem kwiatów pod pomnikiem pracowników kopalni :Andaluzja” oraz odsłonięciem pamiątkowej tablicy rozpoczęły się uroczystości 4 grudnia KWK Bobrek –Piekary. Potem przy dźwiękach górniczej orkiestry pracownicy Ruchu Piekary przeszli do Bazyliki NMP, natomiast załoga Ruchu Bobrek, uczestniczyła w mszy św. w kościele pw. Świętej Rodziny w Bytomiu.

Wszyscy górnicy spotkali się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich gdzie odbyła się uroczysta Akademia Barbórkowa.

Gości przywitał gospodarz uroczystości, prezes Węglokoksu Kraj, Grzegorz Wacławek.

Przed nami wielkie wyzwania. Musimy się rozwijać. Po przekazaniu Ruchu Piekary musimy w krótkim czasie dokonać wielu zmian organizacyjnych by dalej działać w sposób bezpieczny i trwały. Dziś jest też czas żeby podziękować. Dziękuję szczerze i serdecznie za trudną codzienną pracę, za zaangażowanie i wyrzeczenia – mówił prezes Wacławek.

Na uroczystość przybyło wiele znamienitych osób – parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele zarządów Węglokoks S.A., spółek Grupy Kapitałowej Węglokoks oraz przedsiębiorstw górniczych, samorządowcy, naukowcy, duchowni, szefowie instytucji publicznych, a także wysokiej rangi działacze związkowi.

Podczas akademii nadane zostały stopnie górnicze oraz odznaczenia państwowe i branżowe.

 

 

media

sidebar3

sidebar3