Kolejne piękne zwycięstwo ratowników z Węglokoksu Kraj. Zastęp kopalni Bobrek-Piekary ruch Bobrek zwyciężył w centralnych zawodach ratowników górniczych rozegranych w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Puchar osobiście wręczył im premier Mateusz Morawiecki. Zmaganiom zastępów przyglądało się wielu znamienitych gości - wśród nich: minister energii Krzysztof Tchórzewski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, wiceminister energii Adam Gawęda, a także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Nie byłoby polskiego górnictwa w takim kształcie, rozbudowanym, profesjonalnym, jakim jest ono dzisiaj, że możemy otwierać kolejną kopalnię, gdyby nie Wasze wspaniałe bohaterstwo. Dziękuję, że łączycie swoją odporność fizyczną i psychiczną z umiejętnością stosowania najnowocześniejszych rozwiązań technicznych – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zastęp kopalni Bobrek-Piekary zwyciężył w konkurencji symulowanej akcji ratowniczej. Panujące w chodniku warunki do złudzenia przypominały te z podziemnych wyrobisk. Drużyna triumfowała również w konkurencji udzielania pierwszej pomocy, a indywidualne zwycięstwo odniósł Krzysztof Pieprzak w konkurencji „mechanik sprzętu pomiarowego”

- Nie odnieślibyśmy tego sukcesu, gdyby nie kierownictwo spółki Weglokoks Kraj, które stwarza nam odpowiednie warunki sprzętowe i szkoleniowe. Prócz tego każdy ratownik stara się sam dbać jak najlepiej o swoją kondycję fizyczną. Biegamy, ćwiczymy, wiemy, że sukces sam nie przyjdzie. W naszych szeregach każdy zawsze miał do czynienia ze sportem, czynnie go uprawiał, ćwiczył, bo bez tego o ratownictwie nie ma nawet co marzyć – komentował „na gorąco”  Grzegorz Kaleja, kapitan drużyny.

 000

001

08 News

 

 

 

 

media

sidebar3

sidebar3