W związku z pandemią karonawirusa i w trosce o bezpieczeństwo górników, Spółka Węglokoks Kraj we współpracy z Urzędem Wojewódzkim, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Urzędem Miasta w Bytomiu, uruchomiła mobliny punkt pobrań wymazów tzw. „drive thru” w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem wśród pracowników kopalni.
Działanie jest odpowiednią na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiczną w regionie oraz ostatnie odnotowane przypadki zakażeń koronawirusem wśród pracowników KWK Bobrek - Piekary.
W dniach od 07.05.2020 r. do 08.05.2020 r. w pobliżu Hali na Skarpie przy ulicy A. Frycza Modrzewskiego stanął namiot, w którym specjaliści przeprowadzili badania przesiewowe na obecność koronawirusa.
W ciągu dwóch dni z możliwości badań wymazowych skorzystało około 400 pracowników. Pracownicy od godziny 9:00 podjeżdżali do rozstawionych namiotów, gdzie najpierw przeprowadzony był wywiad medyczny, a następnie testy przesiewowe.
Spółka planuje wprowadzić kolejne działania, dzięki którym będzie można wykonać więcej testów na obecność koronawirusa wśród pracowników Spółki.
W Bytomiu kursuje również miejski wymazobus, który od początku funkcjonowania zrealizował ok. 550 wymazów. Średnio dziennie mobilny zespół medyczny pobiera materiał do badań od 39 do 50 osób.

media

sidebar3