WĘGLOKOKS KRAJ S.A. jest producentem wysokiej jakości węgla energetycznego. Kontynuuje działalność Zakładu Wzbogacania Węgla „Julian” w Piekarach Śląskich, który przez ponad 20 lat istnienia dał się wśród odbiorców przemysłowych poznać jako uznany i godny zaufania wytwórca produktów o wysokich parametrach jakościowych.

8 maja 2015 r. w skład spółki weszły dwie kopalnie węgla kamiennego - KWK Bobrek w Bytomiu i KWK Piekary w Piekarach Śląskich, zatrudniające łącznie ok. 2900 pracowników. 15 grudnia 2015 r. kopalnie zostały połączone w jeden zakład dwuruchowy – KWK Bobrek-Piekary.

Sztandarowym produktem spółki jest Skarbek groszek premium (dawniej Pieklorz) cieszący się uznaniem klientów w całym kraju. Oprócz intensyfikacji jego wydobycia i sprzedaży, w planach rozwojowych Węglokoks Kraj jest również wprowadzenie na rynek nowego produktu, jakim jest próżniowy pelet węglowy, który znacznie poprawi konkurencyjność kopalń spółki, a także zwiększy on podaż sortymentów innych niż miał.

Spółka na bieżąco unowocześnia posiadany park maszynowy i inwestuje w najnowsze technologie, dbając nie tylko o wydajność, ale i ekologiczność swoich produktów. Dzięki temu jest w stanie zaoferować towar, który spełnia oczekiwania i potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

Model strategii podatkowej oraz informacja o realizowanej strategii podatkowej 2020

 

Model strategii podatkowej oraz informacja o realizowanej strategii podatkowej 2021

 

Model strategii podatkowej oraz informacja o realizowanej strategii podatkowej 2022